ראשי » קטלוג » חדשים במלאי! »    החשבון שלי  |   תכולת הסל     
טלפון
054-7770485
קטגוריות
CD'S חדשים במלאי
נדירים
Raven Music Releases
רונן בן טל - אור כשדים
כרטיסים להופעות
תקליטים - LP'S
מאמרים
כל המאמרים
ראיונות ->
מוצרים חדשים
CRADLE OF FILTH - DARKLY DARKLY VENUS AVERSA
CRADLE OF FILTH - DARKLY DARKLY VENUS AVERSA
₪35.00
חיפוש מהיר
 
חפש מוצר
חיפוש מתקדם
מידע
אודות Raven
משלוחים
הצהרת פרטיות
תנאי שימוש
יצירת קשר
ROTTING CHRIST - KATA TON DAIMONA EAYTOY ₪59.90

האלבום החדש והמצויין של אגדת המטאל מיוון.

מגזין Ov Metal מאת: שגב רום:
ז'אנר הבלאק מטאל אמנם מזוהה עם הסצינה הנורווגית הידועה לשמצה של שנות התשעים, אך עוד לפני כן הוא הספיק להפוך לחובק עולם: להקות מרוחקות גיאוגרפית זו מזו, מ-Sabbat היפנית ועד Sarcófago הברזילאית, שימשו ועודן משמשות כאבני הבניין שלו. גם ברחבי אירופה מילאו להקות ממדינות שונות כמו Hellhammer השוויצרית או הפרוייקט השוודי Bathory תפקיד דומה, כאשר אחת הסצינות המקומיות הפורות ביותר צמחה לא רחוק מאיתנו – ביוון: להקות בולטות בה כמו Necromantia בשלב הראשון ו-Septic Flesh בהמשך הצליחו לאמץ לעצמן סאונד אפי, במיוחד לאור המגבלות הטכנולוגיות שהיו אז.
Rotting Christ לוקחת את העסק צעד נוסף קדימה כבר 26 שנה. כאחת ממבשרות הגל השני של הבלאק מטאל, החלה הלהקה את דרכה עם סאונד אלים וראשוני, שלאורך השנים התפתח ושימר את יסודות הז'אנר לצד שילוב מרכיביים גותיים, מלודיים ומודרניים. ככל שהגיוון הלך והעמיק לאורך הקריירה של הלהקה, ההאזנה נעשתה מסקרנת הודות לעיסוק במעשיות קדומות ובעקבות שימוש גובר בשפה היוונית, אך עם כל הנאמר, עדיין צצה השאלה לאן אפשר להתקדם? למרות שמדובר ב-Rotting Christ, ששומרת על רמה גבוהה ועקבית, עם כל אלבום שיוצא מקנן חשש מסויים שמא הלהקה תגזים במגוון ההשפעות והתוצאה תהא מבלבלת או שמא תרחיק אותה מהבסיס המוזיקלי המזוהה איתה.

האלבום החדש (ה-11 של הלהקה), ששמו הרשמי ביוונית הוא Kata Ton Daimona Eaytoy (ובאנגלית Do What Thou Wilt), נעזר בבת אחת בכמות מקורות עצומה. חמוש בפילוסופיית "עשה כרצונך" של Mr. Crowley הנודע כדרך חיים, מנהיג הלהקה Sakis Tolis לא נותן לאף אחד להתערב במה שנדמה כתוצר האישי ביותר של Rotting Christ מאז ומעולם: הוא עצמו מנגן בכל הכלים, פרט לתופים בהם מכה אחיו Themis, עוד חבר מייסד בלהקה. הבלעדיות הכמעט-מוחלטת על הביצועים יצרה אלבום מגוון שמספר על תרבויות שנשכחו, אינו נענה לתכתיבים ואינו חושש לפרוץ גבולות. האלבום מכיל כמה וכמה מהלכים ומעברים מוכרים, אך מצטיין בחיבור שלהם בדרכים חדשות ויוצאות דופן.

השיר הראשון "In Yumen – Xibalba" – העוסק בעולם המתים של בני המאיה – עושה שימוש במילות תפילה ובתיפוף שבטי מדוייק ומדוד, לצד עבודת הגיטרות הטיפוסית ושירה איכותית של Sakis, הלוקח עצמו לקצה. מרבית השיר מבוצע בטון הרגיל, הגבוה במקצת, והחלק האגרסיבי מבוצע בטונים מאיימים הנותנים תחושה של כנות ותשוקה אמיתית לבצע. המגמה ממשיכה בשיר השני "P’unchaw kachun – Tuta kachun" ("ויהי יום – ויהי לילה" בשפתם של בני האינקא), בו ישנן כמה שורות בשפה הספרדית: השימוש החוזר במנטרות מימי קדם לצד הריפים המלודיים בעלי הנוכחות, הופך את Kata Ton Daimona Eaytoy לאלבום אופייני ל-Rotting Christ, אך שונה כמכלול מכל מה שעשתה אי פעם.

המעריצים הוותיקים לא צריכים לחשוש מהשתלטות לא מבוקרת של הצד הנסיוני באלבום על הצד המטאלי. "Grandis Spiritus Diavolos", הכתוב כולו בלטינית, מחזיר אותנו למחוזות מוזיקליים מוכרים: ההרמוניה בין זעקותיו של Sakis לבין קולות הרקע הכנסייתיים-משהו מעצימה את החוויה וגורמת לצמרמורת, כשעבודת הגיטרות בכלל והסולו בפרט מושפעים רבות מהמלנכוליה והמרירות הסמויה של Paradise Lost הבריטית. מי שמחפש בלאק מטאל בלתי-מתפשר בדמות פריטה מהירה ורפטטיבית של גיטרת הליווי ימצא אותו בשיר הנושא "Κατά Τον Δαίμονα Του Εαυτού" וב-"Gilgameš", בהם Sakis גם יוצא מגדרו בעמדת הבסיסט. לא רק שהוא נכנס לנעליים אלו באופן מעורר השראה, הוא מצליח להפוך את התפקיד לכוח מניע של השיר. בעזרת קריאות ביניים קבוצתיות, תיפוף אימתני וצווחות מקפיאות דם, השירים האלו – כבדים ככל שיהיו – יכולים לייצג את הלהקה גם בפני מעריצים חדשים.

"Ahura Mazdā – Aŋra Mainiuu" שבמספר 9 יתחבב במהרה על מיטיבי הלכת, בעיקר בזכות שילוב השירה הנמוכה והגרונית. שם השיר מורכב משמותיהן של "ישות החוכמה והאור" ו"הרוח ההרסנית" בפילוסופיה הזורואסטרית שהגה הנביא זרתוסטרא, הנחשבת לדת המונותיאיסטית הראשונה בעולם. רבים בודאי יסכימו שהקסם האמיתי של Rotting Christ שוכן במסירות המוחלטת של חבריה ליצירה. הפעם, יותר מתמיד, ניכר כי המוזיקה נכתבה גם עבור המוזיקאים עצמם: "Cine Iubeşte Şi Lasă" ("זה שאוהב ועוזב") היא קללה עממית למי שמועל באמון שבין אדם לחברו ומבוצעת בשפה הרומנית. החלק הראשון בשיר מלווה בנגינת הפסנתר של Eleni Vougioukli ובשירה האותנטית של אחותה Suzana – שלא משנות את הביצוע המקורי של Maria Tănase. סיפור הרקע הופך למוחשי במיוחד בזכות החלק השני, המטאלי, שבאמצעות הדיסטורשן האיטי מעביר את אותו המסר של ערכיות ובוז לבוגדים. היכולת של הלהקה לגעת בעצבים חשופים ולהרגיש בבית בביצוע מסורתי שכזה, היא מה שבאמת מהפנט כאן.

"Iwa Voodoo", בתורו, אינו מדבר רק על כשפים ותורת הנסתר, אלא על נפילתן של הרוחות הטובות: פרט לתופים שמכים בכל הכוח בפתיחה, מכיל השיר סולו גיטרה עם מטען כזה של רגש, שגדולים וטובים יכולים לקנא בו. בנקודה זו, ההפקה – שגם עליה היה אחראי Sakis – מקנה לשיר סאונד אנושי, חי ונגיש שמצליח לאלף את ההתרחשות הרבה. סולו דומה ואף וירטואוזי יותר, שחושף יכולות טכניות מרשימות של Sakis כגיטריסט, ניתן לשמוע בשיר "Русалка" (או "Rusalka" ברוסית, על שם רוחות הנשים מהמיתולוגיה הסלבית). האלבום מסתיים על מי מנוחות עם השיר האפוקליפטי "Χ Ξ Σ" (או "666" בגימטריה יוונית) שמספק לנו הפוגה מהמסע הארוך שעברנו. אחרי האזנות חוזרות ונשנות קיבלתי את הרושם שייתכן כי Kata Ton Daimona Eaytoy הוא אסופת רעיונות שהצטברו במוחו הקודח של Sakis Tolis במשך שנים. אם כך, הגיוני שרק כיום, ללא מחויבות כלפי חברי להקה נוספים, הרגיש שהגיעה השעה לממש את הרעיונות האלו עם סיוע מצד אחיו בלבד. כך או כך, מדובר במקרה נדיר בו להקה עם ותק אדיר בתעשייה ממציאה את עצמה מחדש אחרי שנים, מבלי שהיא זונחת דבר ממה שהיא מייצגת, באלבום שגורם לך להחכים בכל האזנה. אם זו לא אמנות לשמה, מה כן?

מוצר זה נוסף לקטלוג שלנו ביום Tuesday 09 April, 2013
סל קניות
0 פריטים
הודעות
הודעותנא להודיע לי בקשר לעדכונים על ROTTING CHRIST - KATA TON DAIMONA EAYTOY
לספר לחבר
 
ספר לחבר על המוצר


rc


Copyright © 2004 Raven Metal
info@ravenmetal.co.il

Powered by E-snif   ©oscommerce
Design By Amit Halachmi