ראשי » קטלוג » ראיונות » ראיון בלעדי עם Behemoth !    החשבון שלי  |   תכולת הסל     
טלפון
054-7770485
קטגוריות
חדשים במלאי - יולי 2020
נדירים
מבצע סגר - דיסקים ב 25 ש"ח
Metal Market Corona - גל שני
Metal Market Corona - חדשים טופ
Metal Market Corona - מבצע 3 במא
Metal Market Corona - תקליטים חו
Metal Market Crona - מבצע אלבומי
Metal Packages
NIGHTFALL
Raven Music Releases
TOMORROWS RAIN
תקליטים חדשים
רונן בן טל - אור כשדים
כרטיסים להופעות
תקליטים - LP'S
מאמרים
כל המאמרים
ראיונות ->
  Arallu - השד מהעולם העתיק
  Bartholomeus Night - בלהות
  KREATOR - בראיון חדש
  Overkill - ראיון חדש
  Samael - ראיון חדש
מוצרים חדשים
BLASPHEMY - GODS OF WAR
BLASPHEMY - GODS OF WAR
₪25.00
חיפוש מהיר
 
חפש מוצר
חיפוש מתקדם
מידע
אודות Raven
משלוחים
הצהרת פרטיות
תנאי שימוש
יצירת קשר
ראיון בלעדי עם Behemoth !

ראיון משנת 2003


השעה 14:30 ועל הקו לא אחר מאשר Nergal בכבודו ובעצמו, מנהיג Behemoth, להקה שהפכה בשלוש השנים האחרונות לפצצת מטאל מתקתקת שבקרוב תגיע במלוא העוצמה כאן לארץ..

נרגל, האלבום החדש שלכם
Zos Kia Cultus הוא לטעמי הטוב ביותר שלכם, התפתחתם מאד כמוסיקאים וכלהקה והחומר הוא לדעתי המעניין ביותר שיצא לכם עד כה, מה אתה יכול לספר על האלבום וכתיבתו?

-) ובכן.. לאחר שסיימנו את סיבובי ההופעות של
Thelema 6 שהיו ממש ארוכים לקחנו מנוחה אחד מהשני וגם מהלהקה, לי אישית היתה שנה שלמה של "בלאקאאוט" מבחינת כתיבת חומר, במהלכה לא כתבתי אפילו ריף חדש אחד, הייתי מרוקן מרעיונות ולא רציתי לכתוב חומר בינוני שלא אהיה שלם אתו אז לקחתי את הזמן, אט אט החלו רעיונות להגיע ולאחר שנה התחלתי לכתוב חומר, השירים עצמם מביאים אותנו למקומות חדשים מוסיקלית, מקומות שהתחלנו לפתח באלבום הזה ונמשיך לפתח גם הלאה, המקומות האלו הם כולם מטאלים אך נותנים למוסיקה שלנו גוונים חדשים ולדעתי מעניינים שרק מוסיפים לנו לחומר והופכים אותו לעשיר יותר ומעניין יותר.

זה מביא אותי לשאלה הבאה, מתחילת דרככם כלהקת בלאק מטאל (אני עוד זוכר את הדמואים שלכם עם העטיפות בשחור לבן ונייר מצולם..) ישנה התפתחות גדולה מאלבום לאלבום כשהשיאים היו מ
Satanica ל Thelema 6 וממנו אל האלבום החדש

-) בהחלט, אני רואה את זה בדיוק ככה, אהיה אתך כנה, אני עומד לחלוטין מאחורי מה שבהמות עשו כלהקת בלאק מטאל כי אחרי הכל זה אני ואלו דברים שעשיתי בצעירותי, כשבהמות התחילה ליצור אני הייתי בן 14, היום אני בן 25 וחצי ועברתי לא מעט בחיי האישיים, דברים שהשפיעו עלי וגיבשו אותי אישית ומוסיקלית, אני רואה את הקפיצה הרצינית והמשמעותית של בהמות החל מ
Satanica קדימה, זו התקופה הטובה ביותר שלנו, אני עדיין מנגן מהשירים הישנים בהופעה ואני בהחלט לא מתכוון לבגוד בשורשים שלנו, לא מבחינת הקונספט ולא מבחינת המוסיקה, עדיין יש לא מעט אלמנטים של בלאק מטאל במוסיקה שלנו ובהחלט נמשיך להכיל אותם גם בחומר שיהיה באלבומים הבאים, אבל הגישה היא ליצור סאונד וחומר ייחודי שיזוהה אתנו וייתן לנו צביון, קח את השיר הראשון באלבום החדש, בניגוד לשירים שפתחו את האלבומים הקודמים שלנו הפעם התחלנו בשיר איטי וכבד מאד כדי לשבור את השיגרה אך לקראת סוף השיר הוא מתגבר והופך למהיר ורצחני, בשיר השלישי באלבום יש ריף אוריינטלי ארוך בסוף, ריף שנחרט במוח, זה למעשה הריף הראשון שכתבנו בתור בהמות אי שם לפני 12 שנה..-:) עיבדתי אותו מעט אחרת ולמעשה גנבתי מעצמי, עשיתי זאת בכוונה כמחווה לתקופה ההיא ולמי שליווה אותנו, אנחנו לעולם לא נבגוד בשורשים שלנו ובקהל שמכיר ומעריך אותנו, תמיד יהיה מי שיתלונן אבל אני עושה את מה שאני עושה למען מי שאוהב ומעריך אותנו.

האלבום באמת לא משעמם לרגע, אני שומע אותו הלוך וחזור ותאמין לי שזה דבר מאד נדיר אצלי בהתחשב בכמות האלבומים העצומה שמגיעה לכאן

-) ניסינו גם לתת את האווירה, ליצור מתח בשירים, קח להקה כמו קאניבל קורפס למשל, הם מאד מקצועיים במה שהם עושים אבל הם חדגוניים ואצלינו המוסיקה היא מתפתחת להרבה מאד כיוונים, בעיקר באלבום הזה.

תפסתם תאוצה בשנים האחרונות עקב הופעות בלתי פוסקות, האם אתה חושב שזו הדרך הטובה ביותר ללהקה להתפתח או שכמות גדולה של הופעות גרועות במקומות קטנים היא פתח לבעיות מוטיבציה וחסרת אימפקט? איזה עצה תתן ללהקות המתחילות שקוראות ראיון זה בתור בנאדם שהתחיל והיה הרבה שנים באנדרגראונד של המטאל הקיצוני ופרץ החוצה?

-) מעולם לא ביטלנו ולו הופעה אחת, איפה שרוצים אותנו אנחנו ננגן, אני חושב שלנו זה תרם המון ופיתח אותנו כהרכב, את ההופעות הראשונות שלנו בשלושת סיבובי ההופעות הראשונים מימנו מהכיס ואפילו דיסקים וחולצות לא היה לנו למכור אבל היה לנו חשוב לנגן, זה מאד פיתח אותנו, אם יש מריבות בהרכב וחילוקי דעות זה טבעי אז אחרי הטור אנחנו נחים אחד מהשני וחוזרים אחר כך בכוחות מחודשים, סך הכל יש בינינו בלהקה כבוד הדדי וחברות טובה ואנחנו גם מבלים ביחד כשיוצא, עצה? אני לא יודע מה לומר כי מה שנכון לגבינו לא בהכרח נכון ללהקות אחרות אבל מה שאנחנו עשינו היה להיות מלאי מוטיבציה ומלאי תשוקה לגבי כל מה שאנחנו עושים, הדבר שאני יכול לייעץ ללהקות הוא להיות נאמנות למה שהן עושות ולדרכן באשר תהיה ופשוט להשתדל לעשות את זה הכי טוב, זה סיכון מצד אחד כי אף אחד לא מבטיח לך שאכן תצליח והלהקה תגדל, זה סוג של השקעה מנטלית כספית ואישית חברתית שאתה משקיע ומקווה שיבוא יום וזה ישתלם, זה יכול לקחת שנה, חמש שנים או עשר שנים, פשוט תעשו את מה שאתם עושים הכי מהלב והכי טוב שאתם יכולים.

הטקסטים באלבום החדש עוסקים הרבה בעוצמה פנימית ואתה מכסה אותם במטאפורות לא מעטות, לעומת
Thelema 6 בו הטקסטים היו יותר מבולבלים, הסבר?

-) באלבום החדש אני מביע הרבה יותר בטחון, אתה צודק, הכיוון הוא בהחלט עוצמה פנימית ודברים שעברתי והשפיעו עלי, באלבום הקודם הטקסטים היו יותר שאלות, יותר חסרי בטחון ויותר פסימיים, הם נכתבו כשהייתי בתקופה לא הכי טובה בחיים שלי, האלבום החדש הוא התעוררות אישית, גם אם אני מכסה את זה בהמון דימויים ומטאפורות הכוונה הי לכוח מנטלי, לתקומה אישית שלי כאדם.

איך אתה רואה את החשיבות של להקות מהסצינה הפולנית, מצד אחד להקות כמוכם וכמו
Vader שעלו מהשוליים והפכו למצליחות מאד ומצד שני להקות פאשיסטיות ונאציות מפולין כגון Graveland? מה השוני והחשיבות של שני הקצוות האלו בסצינה שלכם ובכלל לדעתך?

Vader זו דוגמא מצויינת למה שאני מתכוון כשאני מייעץ ללהקות ללכת עם עצמם עד הסוף בתקווה שיום אחד זה ישתלם, הם נזרקו מחברת התקליטים שלהם בשנת 92 אחרי שהופיעו באם טי וי והיה נראה שהקריירה שלהם נגמרה ומכאן רק תדרדר, לעומת זאת הם הפתיעו את כולם ובעבודה קשה מאד של התמדה והמון הופעות הוציאו שני אלבומים De Profundis ו Black To The Blind שנתנו להם את החזרה למרכז הבמה, עברו לחברה גדולה יותר והיום הם קוצרים את ההצלחה, הם אכלו לא מעט חרא, פיטר הסולן הוא כבר בן 38 והוא עדיין עושה הכל כמו לפני עשר שנים ומתמיד בדרך שלו וזה מסתבר מביא תוצאות, לגבי Graveland וכל שאר הלהקות בכיוון הזה אף אחד ובטח לא אני משתין לכיוון שלהם, זו חבורה של 20 מפגרים שעושה רעש ואנשים חושבים שהם גדולים, אף אחד פה לא שם עליהם, תראה: האינטרנט זה דבר טוב אבל האינטרנט יכול גם לשמש במה לכל מיני מטומטמים להפיץ את השטויות שלהם ולגדול ממש מהר ולעורר רעש בלי לעשות למעשה כלום, לי לא אכפת מהם ואני לא שם עליהם.

מה עובר בסטריאו שלך לאחרונה? למה אתה מקשיב?

-)ממ.. הרבה דברים בנאדם, לא תמיד בא לי על בלאק מטאל או דת' מטאל אז אני שומע גם דברים אחרים כמו בילי איידול , היום למשל התעוררתי עם הביטלס, לא תאמין כמה להקות מטאל סחבו קטעים מהביטלס, לרוב אני מקשיב לדברים כמו מורביד אנג'ל או
Hate Eternal שאני ממש אוהב או Immolation החדש שהוא מצויין, אני ממש אוהב את Danzig ואת כל מה שהוא עושה.

גם
Morgan מ Marduk סיפר לי בטלפון על אהבתו ל Danzig...מכיר את הקטע?

-)כן, בטח, אני מכיר את מורגן ואנחנו מחליפים בינינו בוטלגים וחולצות שלו, לפני כמה חודשים הייתי בגרמניה בהופעה שלו ומורגן היה שם גם, היינו אתו מאחורי הקלעים ואני הבאתי לו מתנה את האלבום החדש של בהמות, הדבר הראשון שהוא אמר לי זה "איזו עטיפה מדהימה" וחזר על זה 3 פעמים תוך כדי שהוא מביט בה, זו מחמאה אדירה בישבילי כמישהו שגדל על המוסיקה שלו, ברגעים כאלו אני מרגיש עדיין ילד מטאליסט...-:))
אלבומים שאני אוהב אני קונה, אני מעדיף לקנות אותם מאשר לקבל, זה מראה על תמיכה בלהקות, אני מקווה שגם הקהל שלנו נוהג כמוני, אני קונה את האלבום של אימוליישן כדי להשקיע את ה 15 דולר המזויינים האלו במשהו שאנשים שאני מעריך עבדו מאד קשה בישבילו וזו הצורה שלי לתת כבוד ולהביע תמיכה בהם.

איזה להקות אתה מכיר מישראל?

-) הלהקה היחידה שאני מכיר מישראל זו סאלם, אני אשמח לשמוע עוד להקות.

יש להקה ישראלית שהקליטה בפולין באותו אולפן שאתם הקלטתם את אחד האלבומים הישנים שלכם (אני מספר לו על ערפל ומבטיח לשלוח לו חבילה עם איטרנל גריי נייל וידין סאלם אורפנד אראלו וכיו"ב..)

-) מאד אשמח לשמוע, אנחנו הרי ניפגש בקרוב אה?...-:)

וכאן מגיע הקטע בו נספר לכם כי רייבן מיוזיק בשיתוף זאב טננבוים ופייט פרודקשנס מביאים את
Behemoth להופעה אחת בישראל בסוף הקיץ (אזור אוגוסט) !! כן.. זה הולך סוף סוף לקרות אחרי יותר משנה וחצי של תכנונים ו"כמעט"... ובסוף הקיץ הזה:
We would like to see most of the human race killed off.. because it is not worthy, it is not worthy of the gift of LIFE !!
תהדהד הקריאה במועדון הבארבי...

מאמר זה פורסם בתאריך Saturday 17 July, 2004.
שלח לחבר
ספר לחבר על המאמר הזה:  
סל קניות
0 פריטים


rc


Copyright © 2004 Raven Metal
info@ravenmetal.co.il

Powered by E-snif   ©oscommerce
Design By Amit Halachmi